Režisors Alvis Hermanis sociālajā vietnē Instagram paudis viedokli par Latvijā dzīvojošās krievu kopienas rīcību.
Kā ierakstā norāda režisors, viņš uzskata, ka tiem, kuriem piemineklis Pārdaugavā nav bijis politisks simbols, bet radinieku atceres vieta, “bija reāla iespēja nosargāt to”, kas netika izmantota.
“Uzreiz pēc 24.02. jums vajadzēja tur visiem sapulcēties ar Latvijas un Ukrainas karogiem un dot skaidru zīmi, kurā pusē jūs esat šobrīd. Un tas latviešu tautai būtu pietiekams pierādījums, ka tai vietai nav nekāda sakara ar okupācijas patosu.
Bet tā kā šis netika izdarīts, tad pulcēšanās tur 9.maijā un turpmāk viennozīmīgi mums latviešiem izskatās kā atbalsts “russkij mir” agresijai,” uzskata režisors, norādot, ka “pasīva klusēšana arī ir vēstījums”.
View this post on Instagram
Kā zināms, pagājušajā piektdienā Rīgas domes ārkārtās sēdē pieņemts vēsturisks lēmums: nolemts demontēt objektu “Piemineklis Padomju armijas karavīriem – Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem”, kas atrodas Pārdaugavā.
Jau ziņots, ka Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma Ārlietu komisijas virzītos likuma grozījumus, ar ko tiek atcelti juridiskie šķēršļi Pārdaugavā, Uzvaras parkā, esošā padomju pieminekļa nojaukšanai.
Jautājums par pieminekļa nojaukšanu īpaši aktualizējās pēc Krievijas sāktā kara pret Ukraina.
Lasīt vēl –FOTO: kāda tad īsti slimība ir Vladimiram Putinam?
Pieminekļa celtniecība un Uzvaras parka pārbūve noritēja no 1979. līdz 1985.gadam.
Savulaik piemineklis tika bojāts spridzināšanā. 1997.gada organizācijas “Pērkoņkrusts” dalībnieki mēģināja uzspridzināt Uzvaras pieminekli, spridzināšanas laikā bojā gāja divi no spridzinātājiem.
[…] Alvis Hermanis sniedz atbildi Latvijā dzīvojošajiem krieviem […]
[…] Alvis Hermanis sniedz atbildi Latvijā dzīvojošajiem krieviem […]
Varētu pielikt kā apskates ojektu komplektā ar okupācijas muzeju.Ka tur nedrīkstētu rīkot balles,koncertus,cildināt to visu,bet apkārt liktu skaistu žogu un ieeju par maksu un ziedu nolikšanu ja kāds vēlas to darīt.