Būtiska informācija tiem, kas gada laikā nav apmeklējuši savu ģimenes ārstu

Iedzīvotāji, kuri gada laikā nav vērsušies pie sava ģimenes ārsta saistībā ar kādu saslimšanu, tiek aicināti doties pie ģimenes ārsta (kurš ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu) uz bezmaksas profilaktisko apskati. Pacienta iemaksa par profilaktisko apskati pie ģimenes ārsta nav jāmaksā, informē Nacionālais veselības dienests.

Lasīt vēl –“Vai rudenī būs mājsēde?”; Lūk, kas zināms par rudenī gaidāmo Covid-19 vilni

Profilaktisko apskati var veikt pacienti no 18 gadu vecuma. Bērniem profilaktiskās apskates paredzētas atbilstoši bērnu profilaktisko apskašu grafikam.

Lai veiktu profilaktisko apskati, pacientam laicīgi jāsazinās ar ģimenes ārsta praksi un jāvienojas par vizītes dienu un laiku. Apskates laikā ģimenes ārsts iztaujā pacientu, izvērtē vispārējo veselības stāvokli un nepieciešamības gadījumā veic asinsspiediena un pulsa noteikšanu, sirdsdarbības un plaušu izklausīšanu, vēdera iztaustīšanu, limfmezglu apskati, vairogdziedzera stāvokļa novērtēšanu, krūšu dziedzeru apskati un iztaustīšanu u. c. pārbaudes.

Pēc apskates veikšanas ģimenes ārsts var ieteikt papildu izmeklējumus, ārstu speciālistu konsultācijas vai arī sniegt rekomendācijas par to, kuriem apstākļiem savā veselības stāvoklī turpmāk pacientam vajadzētu pievērst uzmanību.

Ģimenes ārstam ir būtiska loma arī vēža savlaicīgā atklāšanā, jo viņš ir pirmais speciālists, pie kā vēršas pacients. Uzklausot sūdzības un izvērtējot simptomus, ārsts var uzsākt mērķtiecīgu tālāku izmeklēšanu, nepieciešamības gadījumā pacientu ievirzot “zaļajā koridorā”.

Svarīgi!

Informācija par ģimenes ārstiem, kuri sniedz veselības aprūpes pakalpojumus no valsts budžeta līdzekļiem, pieejama Nacionālā veselības dienesta mājaslapas sadaļā “Ģimenes ārsti”.

Informāciju par ģimenes ārstiem, kuri sniedz valsts veselības aprūpes pakalpojumus var arī noskaidrot, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 darba dienās no plkst. 8:30 līdz 17:00, rakstot elektronisko vēstuli uz e-pastu: nvd@vmnvd.gov.lv vai vēršoties klātienē kādā no Nacionālā veselības dienesta teritoriālajām nodaļām.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru