Maija beigās saņēmu otro AZ. Jūlija beigās pievakcinēju klāt vienu Pfizer, nevienam atļauju neprasot. Augusta vidū uztaisīju analīzes “antivielām, kas neko nenozīmē” par ~80 eiro. Šodien, trīsarpus mēnešus vēlāk – vēlreiz. Tikko būs rezultāti, ielikšu šeit gan vienus, gan otrus.
— Lato Lapsa (@Lato_Lapsa) November 22, 2021
Šie divi attēli parāda analīžu rezultātus divas nedēļas pēc “viena Pfizer”, kas sekojis divus mēnešus pēc “AstraZeneca” kursa.
Lasi vēl: Miris talantīgs latviešu mākslinieks: ”Šonakt apstājās sirds manam brīnišķīgajam tētim”
Trešais attēls parādot, kāda ir aina pašlaik, nepilnus trīsarpus mēnešus vēlāk.
“Neiztaisīšos par speciālistu, kāds es galīgi neesmu, taču, kā redzams, trīsarpus mēnešus pēc trešās potes antivielu ir nedaudz mazāk, bet vispār šīs joprojām čum un mudž. Tas laikam labi,” komentārā norāda L. Lapsa.
Jāatzīmē, ka iepriekš jau mediķi norādījuši, ka antivielu daudzuma rādītājs patiesībā nav informatīvs ārstiem, jo nav precīzi definēts rādītājs, kas norāda uz konkrētu skaitu, pēc kura var spriest, ka pacients atkārtoti neinficēsies.
Piemēram, Latvijas Jauno ārstu asociācijas vadītājs, ārsts rezidents radioloģijā Artūrs Šilovs kanāla Rīga TV24 raidījumā “Uz līnijas” skaidroja: “Nav tāda vienota cipara, kad mēs zinām, ka no šīs robežas sākot, mēs varam teikt, ka pacients tiešām, tiešām nesaslims.”
“Pat, ja tās antivielas uzrādās kā nulle un cilvēks ir izgājis vakcinācijas kursu, tas arī nepasaka to, ka šeit vakcīna nav nostrādājusi un pilnībā cilvēks nav aizsargāts, jo antivielas ir tikai viens no šīs imūnās sistēmas darbības veidiem, kas aizsargā mūs pret infekcijām, baktērijām un citām lietām,” skaidroja A. Šilovs.
[…] Lato Lapsa parāda, cik daudz antivielu ir pēc trešās potes […]