Putnu dienās Latgalē aicina uz būrīšu darbnīcām un izstādes atklāšanu

Dabas aizsardzības pārvaldes (Pārvalde) Latgales reģionālā administrācija aicina ikvienu dabas draugu šonedēļ piedalīties Latvijas ornitoloģijas biedrības putnu dienās, kuru laikā Pārvalde rīko putnu būrīšu darbnīcas un citus interesantus un izzinošus pasākumus.

Pirmās aktivitātes jau aizvadītas pagājušajā nedēļā, kad Marinzejas muižas parkā un dabas parkā “Laukezers” Krustpils novadā norisinājās putnu būrīšu darbnīcas, bet vēl virkne pasākumu priekšā, kuros vēl ir iespēja iesaistīties un saistoši pavadīt laiku pie dabas.

Teiču dabas rezervāta apmeklētāju centrā Ļaudonā, Aiviekstes ielā 3 piektdien, 5. aprīlī plkst. 10.00 notiks mājokļu izgatavošana putniem – dobumperētājiem. Darbnīcu vadīs Pārvaldes speciālisti Dagnis Vasiļevskis un Sintija Balode. Aicinām dalībniekus ņemt līdzi savu āmuru.

Ludzā šajā pašā dienā, 5. aprīlī plkst. 12 notiks pasākums “Izbaudi putnu dienas Ludzā” – Ludzas novadpētniecības muzejs, J.Kuļņeva iela 2 plānots atklāt mākslinieces un Dabas aizsardzības pārvaldes dizaineres Daigas Segliņas oriģinālzīmējumu izstādes “Daba spēlēs un zīmējumos” atklāšana. Būs iespējams noskatīties prezentāciju “Putnu būri” un piedalīties putnu būrīšu paraugdarbnīcā. Notiks arī viktorīna un vides spēles par putniem. Šo pasākumu organizē Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālā administrācija un Ludzas Novadpētniecības muzejs. Papildu informācija un pieteikšanās Regīna Indriķe, 29139677.

Svētdien, 7.aprīlī pkst.10.00 uz Putnu dienu pasākumu aicina Raiņa muzejs “Tadenava” Jēkabpils novads, Dunavas pagastā, kur kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistu Dagni Vasiļevski varēs izgatavot būrīšus putniem – dobumperētājiem Arī šeit vēlams līdzi ņemt savu āmuru, lai darbi risinātos raitāk. Papildu informācija un pieteikšanās pa tālruni 26112686.

Putnu dienu noslēdzošais pasākums notiks 12.aprīlī plkst.10.00 Ciblas bērnudārzā “Ezītis”, kur būrīšu izgatavošanā piedalīsies pirmsskolas izglītības iestādes audzkeņi un viņu vecāki.

Sīkāka pasākuma programma, konkrēto aktivitāšu norises detaļas atrodamas mājaslapā www.putnudienas.lv. Putnu vērošanas dienu mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību putnu migrācijas brīnumam – laikam, kad mūsu valstī no ziemošanas vietām atgriežas gājputni. Tā ir iespēja putnu draugiem visā Latvijā ornitologu pavadībā doties dabā un vērot putnus, izgatavot putnu būrīšus, kā arī piedalīties citās izglītojošās aktivitātēs. Putnu dienu aktivitātes aprīlī Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un citiem partneriem organizēs visā Latvijā, taču lielākie pasākumi norisināsies tieši 6.-7. aprīlī.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...
loading...

Pievienot komentāru