Tu zini ko dara ar čigānieti viņas kāzu naktī: šis noteikti nav domāts vājajiem


Čigānu kopienas vērtības ir dziļi iesakņojušās, tāpēc kāzu svinības izceļas ar īpašu kolorītu. Čigāniem pirmā kāzu nakts atšķirībā no daudzām citām tautām notiek kāzu svinēšanas laikā un tai ir nepieciešams īpašs apliecinājums.

Esi pārsteigts? Aicinām tevi uzzināt par būtiskākajām čigānu kāzu paražām un pirmās kāzu nakts īpatnībām.

Kā norit pirmā kāzu nakts čigāniem: kāzu paražas

Lai labāk iztēlotos čigānu krāsainās kāzu svinības un oriģinālos rituālus, vietne Svadebagolik.ru iepazīstinās tevi ar vairākiem stingriem likumiem, kas joprojām tiek ievēroti:

Saskaņā ar tradīciju laulības starp čigāniem notiek ļoti agrā vecumā. Un, ja kāzas 19 gadu vecumā ir diezgan reta parādība Eiropas jauniešiem, līgava no čigānu ģimenes šādā vecumā jau tiek uzskatīta par vecu un nevienam nevajadzīgu. Tāpēc čigānu laulības tiek slēgtas vecumā no 15 līdz 18 gadiem.

Saprecināšana var notikt laikā, kad divu ģimeņu bērni ir zīdaiņa vecumā. Ja, piemēram, līgava tiek izprecināta desmit gadu vecumā, viņa var dzīvot līgavaiņa ģimenē līdz piecpadsmit gadiem, bet pēc tam tiek sarīkotas kāzas.

Vecāku vārds čigānu ģimenē ir likums. Tāpēc līgavaiņa vai līgavas kandidāta izvēli veic vecāki, galvenokārt tēvs. Līgavas piekrišana saprecināšanas laikā tiek uzskatīta par formālu, jo viņa neuzdrošinās rīkoties pret savu vecāku gribu.

Čigānu kāzās nenotiek došanās uz dzimtsarakstu nodaļu, jo šķiršanās ģimenēs nav paredzēta. Kāzu svinības parasti ilgst trīs dienas, pulcējot apmēram 300 viesu. Visus izdevumus sedz līgavaiņa ģimene, tāpēc tad, ja ģimenē piedzimst zēns, vecākiem nekavējoties jāsāk vākt naudu kāzām. Interesanti, ka saskaņā ar kāzu tradīciju Indijā notiek tieši pretējais – visus tēriņus sedz līgavas tuvinieki.

Kāzās vīrieši un sievietes vienmēr sēž pie atsevišķiem galdiem, īpaši līgava un līgavainis – tāds ir čigānu likums. Saskaņā ar tradīciju kāzu otrajā dienā jaunlaulātie nosēžas blakus pie viena galda.

Čigānu rituāli pēc kāzu nakts

Šķīstības demonstrācija

Galvenais rituāls čigānu kāzās ir nevainības demonstrācija pēc pirmās kāzu nakts. Jaunlaulātie tiek mūžīgi saistīti laulībā, bet pirms šī notikuma līgavai ir jāpierāda sava nevainība. Laulības priekšnoteikums ir jaunavība. Kā to pārbauda? Pastāv trīs varianti:

1.Jaunais pāris dodas uz īpašu istabu, kur pavada kāzu nakti, pēc kuras palags ar jaunās sievas nevainību apliecinošām zīmēm tiek iznests vispārējai apskatei.

2.Līgava dodas prom kopā ar trim godājamām sievietēm, kuras viņai atņem nevainību, izmantojot palagu, kas uztīts uz pirksta. Līgavainis nepiedalās šajā rituālā.

3.Pirmā kāzu nakts notiek tieši uz banketu galda viesu acu priekšā – šī versija tiek uzskatīta par dīvaināko un vismazāk izmantoto.

Jaunlaulāto prombūtnes laikā vairākas čigānu ģimenes iestudē teatralizētas izrādes, kurā līgavainim ir jāsamaksā izpirkums par nozagto līgavu. Tas viss šķiet ļoti dabiski, tāpēc pastāv viedoklis, ka čigānu kāzas bez kautiņa nav kāzas.

Lasi arī: Baba Vanga pareģo šādus notikumus pasaulei 2021. gadā. Viss sāksies jau Martā…

Tomēr pārmērīga aizraušanās ar spirtotajiem dzērieniem ir pilnīgi nepieņemama. Lai arī svētku galdi ir pārpilni ar dažādiem ēdieniem un alkoholiskajiem dzērieniem, piedzeršanās čigānu kāzu ceremonijā ir liels kauns.

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

COMMENTS

Pievienot komentāru