“Uzņēmēju dienās” Latvijas reģionos bruņotie spēki informēs par dienesta iespējām

Nacionālo bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases centrs, turpinot ilggadējo sadarbību ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), arī šogad piedalīsies LTRK rīkotajās “Uzņēmēju dienās”,

informējot apmeklētājus par dienesta iespējām un studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, kurā bezmaksas var apgūt virsnieka profesiju. Savukārt rezerves karavīri “Uzņēmēju dienās” varēs iegūt mobilo lietotni “eParaksts mobile”, kas nodrošinās e-Identitātes apliecināšanu e-adreses izveidei tiem rezerves karavīriem, kuri nav aktivizējuši eParakstu personas apliecībā jeb elektroniskajā identifikācijas (eID) kartē vai kuriem nav kartes lasītāja, lai lietotu eID karti.

“Uzņēmēju dienas” 22. un 23. martā notiks Liepājā, Olimpiskajā centrā Brīvības ielā 39, bet 29. martā – Rēzeknē, Rēzeknes novada pašvaldībā Atbrīvošanas alejā 95A. Savukārt 26. un 27. aprīlī tās notiks Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā Kronvalda ielā 24, 10. un 11. maijā – Daugavpilī, Olimpiskajā centrā Stadiona ielā 1, bet 17. un 18. maijā – Valmierā, Kultūras centrā Rīgas ielā 10.

Nacionālie bruņotie spēki ir ne tikai valsts militārās aizsardzības pamats, bet arī viens no lielākajiem darba devējiem, patlaban nodarbinot aptuveni 6000 karavīru un turpinot to skaita palielināšanu, tāpēc šogad profesionālajā dienestā plānots pieņemt līdz 710 karavīru.

Bruņoto spēku karavīri – virsnieki, instruktori un kareivji – savus tiešos amata pienākumus pilda vairāk nekā 35 funkcionālajās (ieroču šķiru) jomās, piemēram, kājnieki, artilērija, pretgaisa aizsardzība, kaujas inženieri, auto un kaujas tehnika, medicīniskais nodrošinājums, sakari un informācijas sistēmas, un teju 170 specialitātēs. Piedāvājot tik plašu nodarbinātības jomu un specialitāšu klāstu, iespēja veidot militāro karjeru bruņotajos spēkos tiek dota gan tiem, kuri ieguvuši tikai pamatizglītību, gan arī tiem, kuri ieguvuši vidējo un augstāko izglītību vai kuri apguvuši kādu bruņotajiem spēkiem nepieciešamu arodu profesionālās izglītības iestādēs.

Dienestam speciālistu amatos un specializētajās vienībās bruņotie spēki aicina kandidātus ar 1. līmeņa augstāko izglītību IT jomā, 1. vai 2. līmeņa augstāko izglītību telekomunikāciju jomā, vidējo tehnisko izglītību un/vai pieredzi autotransporta apkopes un remonta jomā, kā arī kandidātus ar transportlīdzekļa vadītāja kategorijām B, C un D un traktortehnikas vadītāja kategorijām TR1 un TR2 speciālās militārās tehnikas vai speciālo militāro transportlīdzekļu vadīšanai. Ja tas būs nepieciešams amata pienākumu veikšanai, bruņotie spēki var nosūtīt karavīru nepieciešamās transportlīdzekļu remonta specialitātes apgūšanai, kā arī vadītāja B kategorijas iegūšanai Kājnieku skolā vai civilā autoskolā citu bruņotajiem spēkiem nepieciešamu vadītāja kategoriju iegūšanai. Karavīri var iegūt C, CE, D1 un D kategorijas vadītāja apliecību jau no 19 gadu vecuma. Šī vadītāja apliecība līdz Ceļu satiksmes likumā noteiktā vecuma sasniegšanai dod tiesības vadīt gan tikai bruņoto spēku transportlīdzekļus.

Bruņotie spēki aicina pieteikties dienestam ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs dzīvojošos Latvijas pilsoņus. Īpaši aicināti atgriezties ir tie pilsoņi, kuru dzimtā puse ir Latgale – tur izveidotajā bruņoto spēku bāzē Lūznavā tiek komplektēts Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons, Tāpat atgriezties aicināti arī karavīri, kuri savulaik ir atvaļinājušies rezervē, bet dienesta pakāpei noteiktais maksimālais vecums vēl ļauj slēgt profesionālā dienesta līgumu. Atjaunošanās dienestā ir kļuvusi izdevīga – par katru izdienas stāža gadu pēc atjaunošanās aktīvajā dienestā izdienas pensija tiks paaugstināta par diviem procentiem.

Izvēloties militāro karjeru, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu atalgojumu, kas patlaban sākas ar 900 eiro pēc nodokļu nomaksas, kā arī plašas sociālās garantijas, tostarp valsts apmaksāta veselības aprūpe un garantēta izdienas pensija, kas var sasniegt līdz pat 80% apmēru no saņemtā atalgojuma, karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbu komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, kā arī starptautisko operāciju rajonos. Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs.

Ceļš uz militāro karjeru pat 20 un vairāk gadu garumā sākas ar pieteikšanos profesionālajam dienestam. To var izdarīt ne tikai Rekrutēšanas un atlases centrā Rīgā, bet arī savai dzīvesvietai tuvākajā bruņoto spēku, tajā skaitā Zemessardzes, vienībā. Pieteikties dienestam var arī elektroniski, pieteikuma anketu aizpildot bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs”, kurā ir pieejama informācija arī par pamatprasībām militārajam dienestam, vakancēm, pieteikšanās vietām un atlases soļiem, kā arī ir sniegtas atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.

2016. gada 16. jūnijā Saeimas apstiprinātajā Valsts aizsardzības koncepcijā noteikts, ka bruņotie spēki miera laikā uztur 17500 militāri sagatavotus karavīrus, tai skaitā 6500 profesionālā dienesta karavīrus, 8000 zemessargus un 3000 rezerves karavīrus.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...
loading...

Pievienot komentāru