- Pie galda darbojas parastie noteikumi. Ēdiet tādā pat tempā, kā to dara pārējie.
- Labāk izvairīties no noteiktām, neērtām tēmām. Nepaceliet balsi, lai saruna vienmēr būtu ērta visiem klātesošajiem.
- Ēšanas laikā nolieciet uz ceļiem salveti, bet pēc ēšanas – pa kreisi no šķīvja. Savukārt galda piederumus atstāj uz šķīvja, un nevis uz galda.
- Mobilie tālruņi NAV galda piederumi, un tiem uz galda nav vietas. Labāk vispār vakariņu laikā telefonu neizmantot.
9. Uzņemot ciemiņus, sekojiet līdzi tam, lai galda izmērs atbilstu ciemiņu skaitam. Galdautam ir jābūt nevainojamam. - Traukiem jābūt no viena komplekta. Vajadzētu pieskaņot traukus tamlīdzīgus priekšmetus pēc materiāla un krāsas.
11. Ja ēdienkartē ir divu veidu ēdieni un 2 pilnīgi atšķirīgi vīni, tad nolieciet katram viesim pa papildus glāzei. Neaizmirstiet arī par glāzēm, kas domātas ūdenim. - Uzņemot ciemiņus, vienmēr uzreiz sasveicinieties ar atnācējiem, piedāvājiet izmantot vannasistabu, lai pielabotu frizūru vai grimu.
- Ja starp ciemiņiem ir kādi nepazīstami cilvēki, tad tie obligāti viens ar otru ir jāiepazīstina. Dāmas sapazīstina pirmās, obligāti tās nosaucot pilnā vārdā.
- Skaistā dzimuma pārstāvēm nav ieteicams pārbaudīt vai likt grimu sarunas laikā, vai arī pie galda, bet vīriešiem – ķemmēt matus, aizskart frizūru vai bārdu.
- Pateicības: ja jūs esat ciemos, pasakiet “paldies” saimniekam, un pēc iespējas arī pārējiem, ar kuriem jūs runājāties, par interesantu sarunu. Saimniekam ir jāpasakās visiem ciemiņiem, pieminot, ka tieši viņu atnākšana padarīja šo pasākumu īpašu.
Secinājums ir tāds: šie noteikumi ir pilnīgi loģiski un var noderēt katram. Bet, vai jūs zināt vai arī izmantojat citus etiķetes noteikumus?