10 iemesli, kāpēc bērni negrib iet uz skolu!
Skola nemāca to, ka kļūdīties var un vajag, jo tikai tā tu vari kaut ko iemācīties. Vienpadsmit gadus vecs konferences “Rītdiena” spīkeris stāsta, kāpēc bērniem nepatīk skola.
- Skolotājs
Tiklīdz jūs atnākat uz skolu, jūsos uzreiz cenšas iedvest bailes. Viens no tiem – bailes no skolotāja.
- Bailes no atzīmēm
Pēc pirmām bailēm attīstās bailes no atzīmēm. Un pēc tam bailes no vecāku, skolas direktora soda. Skolā neskatās uz to, kas tu esi, par tevi spriež tikai pēc tavām atzīmēm.
- Bailes no kļūdām
Vēl vienas bailes – bailes pieļaut kļūdu. Skola nemāca, ka kļūdīties var un vajag, jo tikai tā var kaut ko iemācīties.
- Izsmiešana
Vēl viens iemesls – klasesbiedru apsmiešana. Un bieži tā ir skolotāju vaina, kuri bērnus padara par apsmieklu, norādot uz to, ko viņi dara sliktāk nekā viņu klasesbiedri. Viņiem atzīme ir svarīgāka par pašu skolnieku. Es gāju bērnu radošajā klubā, es iemācījos pērļot, darboties ar mīklu, veidot ādas aproces un daudz ko citu. Un, kad mana pulciņa audzinātāja atnāca uz manu skolu piedāvāt radošo darbnīcu, un pastāstīja par maniem sasniegumiem, tad skolas direktors brīnījās: “Pēteris? Tas nevar būt!”.
- Muļķīgi testi
Šie testi, kurus dod mācību stundās, ir neticami muļķīgi, jo tajos nav savas atbildes varianta. Bērns, lai iegūtu labu atzīmi, cenšas uzminēt vienu atbildi no piedāvātajām, bet viņam taču var būt savs viedoklis, ko viņš nevar uzrakstīt. Es nedomāju, ka pienāks laiks, kad visi atcerēsies visas pasaules galvaspilsētas, visu, ko uzrakstīja Ernsts Hemingvejs, kā arī kvadrātsakni no pieci. Man liekas, ja cilvēku kaut kas interesē, tad viņš arī uzzina vairāk nekā bērns 10 gadus mācoties skolā. Un, ja viņam būs nepieciešamas zināšanas citā sfērā, tad viņš pavisam viegli tās varēs iegūt.
- Mājasdarbu apjoms
Es lasīju, ka nav pierādījumu par to, ka mājasdarbi ietekmē bērnu izglītību un sekošanu līdzi mācību saturam. Reiz man uzdeva tik daudz uzdevumus angļu valodā, ka pēc trīs stundu rakstīšanas es piecēlos, un nespēju pakustināt kaklu. Mani aizveda uz traumpunktu, un es veselu nedēļu staigāju ar kakla manžeti.
- Aizliegums būt unikālam
Skolās ļoti nepatīk, ja kāds atšķiras no citiem. Tas sākas no skolotāja, tiek padots tālāk skolēniem, un paliek ar viņiem visu atlikušo dzīvi.
- Skola nemāca būt laimīgiem
Es lasīju – kad Džonam Lenonam no The Beatles bija pieci gadi, mamma viņam teica, ka pats galvenais dzīvē, ir būt laimīgam. Pēc tam viņš aizgāja uz skolu, un viņam tur jautāja: “Par ko tu dzīvē gribi būt? “ Viņš atbildēja: “Par laimīgu cilvēku”. Viņam teica: “Tu nesaproti uzdevumu”. Uz ko viņš atbildēja: “Jūs nesaprotat dzīvi”.
- Skola nemāca strādāt ar informāciju
Piemēram, es skatos YouTube kanālu, kur fizikas skolotājs pavisam viegli un interesanti izstāsta materiālu. Tādu resursu lasīšana vai skatīšanās var aizstāt desmitiem garlaicīgas mācību stundas.
- Skola nesagatavo pieaugušo dzīvei
Skola – tā ir bērnu sagatavošana pieaugušo dzīvei. Bet tā nemāca, kā saglabāt vai palielināt ienākumus, kā tos iegūt, un vispār, kā nopelnīt. Es uzskatu, ka galvenajam priekšmetam skolā būtu jābūt priekšmetam, kas mācītu mums saprast vienam otru. Jo māka komunicēt ir pati svarīgākā.
avots: binokl.cc
Izlabojiet, lūdzu, pareizrakstības kļūdas. To tur ir ļoti daudz.
ES ceru, ka Jūs apzinaties to faktu, ka šo uzrakstīja 11 gadus vecs zēns, kuram ir apnicis būt zem Latvijas slikti nostrādātas skolu sistēmas un pareizrakstības kļūdas pašlaik nespēlē nekādu lomu.
Citron, es ceru, ka tu saprotu, ko nozīmē raksta avots…. Citādi es ceru, ka tu saproti, ka esi pilnīgs lohs👍👍👍👍
Pats uzraksta nepareizi un citu vēl māca un tas ka kādam uzbrūc ar aizskarošiem vārdiem jau daudz par tevi pasaka😊
Pilnīgi piekrītu,protams ir arī skolotāji, kuri saskata bērnā personību, paldies viņiem.
Rakstīt arī nemāca!
Pat robots neapmierinās 30 indivīdu prasības, ja katrs varēs ”spēlēt”’uz savām vajadzībām un ”radošuma”!!!
Nezinu, kā skolotājs, bailes no atzīmēm vai bailes no kļūdām var būt par problēmu, ja vien tu mierīgi esi iepazinies ar attiecīgo priekšmeta vielu, palasījis kaut ko blakus, nedaudz pavingrinājies papildus, īpaši ar tiem uzdevumiem, kas ir grūtāki, un beigās tu attiecīgajā tematā jūties patiešām brīvi.
nu ja tu neietu otrajaa klasiitee, varbuut tu taa neteiktu
Tuvredzīgs cilvēks esat, ko lai saka…
Tieši šo aplamo pieeju Jūs pašreiz nodemonstrējāt. Pat komentāros. Skumji.
Tie iemesli ir nepareizi , kā var nepieminēt to , ka skolas sistēma ir sapista un vai kāds vispār atceros tos laikus , kad bērni mācījās , lai iegūtu zināšanas nevis , lai dabūtu labas atzīmes un pabeigtu klasi ? Es arī nē , skola rada depresiju un satraukumu jeb anxiety , kas vēlāk noved pie stresa
pilnīgākais mesls, es jebal
Pats esi mēsls.
Šo nav rakstījis 11 gadu vecs bērns. Tekstā lietoti pedagoģiski termini un jēdzieni, kurus šajā vecumā bērni vēl neizprot. Pieaugušais, visticamāk, vecāki, ar visām pareizrakstības kļūdām.
Pilnīgi glups raksts. Man divi 12gadnieki piekrītoši atbildēja tikai par 8.punktu. Viss pārējais bērnus uzjautrināja, īpaši mājasdarbi, kas jāpilda 3h 11gados.
Faake