Kinoteātris “Splendid Palace” demonstrēs godalgoto dokumentālo filmu “Pēdējais valsis”

2019. gada 17. un 25. janvārī kinoteātris “Splendid Palace” piedāvā saviem skatītājiem dokumentālo filmu “Pēdējais valsis”, kas stāsta par leģendāro personību kino pasaulē un mūzikā – komponistu Oļegu Kravaičuku.

Filma demonstrēta un apbalvota starptautiskos festivālos: Maskavas starptautiskajā festivālā, “Logs uz Eiropu” («Īêķī ā Åāšīļó») un “Flahertiana” («Ōëàýšņčàķà»). 2017. gadā filma saņēmusi kino kritiķu un kino preses prēmiju “Baltais zilonis” («Áåëūé ñëīķ»). Rīgā filmas pirmizrāde notika filmu festivālā “Artdocfest”, kura ietvaros filmas producents Staņislavs Jeršovs saņēma īpašo atzinību, bet skatītāji ļoti pozitīvi novērtēja pašu filmu.

Filmā Komponists Oļegs Karavaičuks dodas savā pēdējā pastaigā pa vasarnīcu ciematu Komarovu, kas atrodas Pēterburgas pievārtē. Te mitinājušies un atdusas zudušā laikmeta inteliģences pārstāvji, te viņš aizvadījis visu savu dzīvi un radījis lielāko daļu no mūzikas. Ekscentriskā un ģeniālā komponista-vientuļnieka pēdējais sacerējums ir “Komarovas valsis”, kas šajā filmā tiek atskaņots pirmo reizi. Šīs ir mākslinieka atvadas, viņa vēstījums un atgādinājums par mūžīgajām vērtībām – mīlestību pret neskarto dabu un cilvēku.

Caur varoņa domām un patiesajām sāpēm izstāstīta ģeniālas vietas bojāeja un līdz ar to arī mūsdienīguma stāsts. Metafiziska vieta, kur varēja brīvi elpot un radīt, pārtapusi par komerciālās elites īpašumu. Kamera kā spoks slīd cauri Komarovas cietuma labirintiem (šādi ciematu nosaucis pats Karavaičuks), iemūžinot cilvēka un dabas mijiedarbību, kā arī zaudēto jušanu un poēziju. Varoņa nāve, protests pret mūsdienu realitāti un viņa atvadu lidojums pār ciematu “pēdējā valša” melodijas pavadībā neatgriezeniski nes aiz sevis veselu laikmetu.

Tomēr šis nekādā ziņā nav pesimistisks vai negatīvs skatījums uz sabiedrību. Līdz ar filmas varoni, režisors aicina skatītājus atcerēties vai arī uzzināt, kā var savādāk mijiedarboties ar dabu vai kā teica pats Kravaičuks: “asāk un dziļāk just katru mirkli “caur asinīm”.

Filma tiks demonstrēta ar kultūras aģentūras ”CREA Promotion” un producentu centra “Êčķī&Ņåàņš” atbalstu.

Pirmizrāde kinoteātrī “Splendid Palace” 17. janvārī plkst. 19.00! 25. janvārī plkst. 19.00 īpašais seanss ar radošo grupu.

Pēdējais Valsis (ĻĪÑËÅÄĶČÉ ĀÀËÜÑ)

Krievija, 2017

Garums: 1 st. 20 min.

Dokumentālā filma

Režisore un scenārija autore: Jūlija Bobkova

Idejas autors: Oļegs Karavaičuks

Operatori: Sergejs Lando, Aleksandrs Fiļipovs, Marija Jevtejeva, Andrejs Anaņins

Skaņu režija: Boriss Aļeksejevs, Jevgenijs Gorjainovs, Gaļina Sivere

Producenti: Staņislavs Jeršovs, Sergejs Šumakovs

Producēts Studija «Īñņšīā» kopīgi ar Fondu «Êčķī&Ņåàņš»

Filma krievu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Biļetes iespējams iegādāties kinoteātra kasē vai www.splendidpalace.lv

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru