Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ar ļoti svarīgu paziņojumu priekš visiem nevakcinētajiem cilvēkiem

Palielinoties vietu skaitam, kur ieeja būs tikai ar Covid-19 sertifikātu, aktualizējas jautājums par policijas spēju to izkontrolēt, vēsta TV3 Ziņas.

 

Ja vien tas nav pārtikas un higiēnas preču veikals, aptieka, pasts, steidzamas medicīniskās palīdzības sniegšanas punkts – visās pārējās pakalpojumu sniegšanas vietās no 11. oktobra būs jāuzrāda sertifikāts. To vajadzēs arī palikšanai viesnīcās, tostarp dienesta viesnīcās, bibliotēku, muzeju un izstāžu apmeklēšanai, skaistumkopšanas un labsajūtas pakalpojumu saņemšanai.Sertifikāts būs jāuzrāda arī semināru un izglītošanās kursu apmeklēšanai.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) atzīst, ka nevakcinētajiem būs apgrūtināta ikdiena tik ļoti, ka viņi izvēlēsies labāk vakcinēties.

 

“Kontrole kļūst aizvien svarīgāka. Ar jauno regulējumu tā lieta ir vienkārša – gribi pakalpojumu, uzrādi sertifikātu. Gribi strādāt, aizej un potējies,” bilda Kariņš. Viņš arī atbalsta sodu palielināšanu par pārkāpumiem. Maksimālais naudas sods fiziskām personām ir 2000 eiro, juridiskām 5000 eiro.

Valsts policija ceturtdien nāks klajā ar ziņojumu, kā organizēs darbu pēc 11. oktobra. Tikmēr Rīgas pašvaldības policijā saka, ka, skaitliski palielinoties vietām, kurās jāveic pārbaude, ir tikai loģiski, ka ikvienu iekštelpās nevarēs pārbaudīt.

“Ne jau katram pārbaudīsim – ir vai nav. Pārbaudām izlases veidā,” norāda Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis, piebilstot, ka vairāk pievērsīs uzmanību vietām, kur jau iepriekš konstatēti pārkāpumi.

LASI VĒL: Sēru vēsts: miris populāras grupas mūziķis – zināmi arī nāves apstākļi

Vairāki aspekti šobrīd vēl ir neskaidri, piemēram, ja policija atklās, ka viesnīcā nakšņo cilvēki bez sertifikāta – vai viņus dzīs laukā vai ļaus palikt, bet uzliks naudas sodu.

Jebkurā gadījumā pieaugs pakalpojumu sniedzēju loma pārliecināties par sertifikātu esamību un vai tajos norādītais vārds tiešām sakrīt ar personu apliecinošo dokumentu.

“Mēs noteikti neaicināsim Valsts policiju primāri orientēties tikai uz sodīšanas funkciju, jo tas uzreiz rada konfliktu. Sodīšanas funkcija ir jāīsteno tajā brīdī, kad ir nihilistiska attieksme un acīmredzama šo noteikumu neievērošana,” skaidro Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Valdība nav vēl vienojusies par vajadzību uzrādīt sertifikātus tirdzniecības centru apmeklēšanai.

Vairāk skatieties zemāk pievienotajā sižetā.

COMMENTS

Pievienot komentāru