“Olainfarm” realizācija turpina pieaugt arī februārī

AS “Olainfarm” provizoriskie konsolidētie 2019. gada februāra rezultāti liecina, ka Grupa realizējusi produkciju par 11,4 miljoniem eiro, kas ir par 7% vairāk nekā pērnā gada februārī.

Savukārt divu mēnešu provizoriskie pārdošanas rezultāti uzrāda 20% realizācijas pieaugumu attiecībā pret 2018.gada provizoriskajiem divu mēnešu rādītājiem, sasniedzot 23,9 miljonus eiro. “Olainfarm” grupas produkcija divu mēnešu laikā tika pārdota 40 pasaules valstīs.

Kā liecina konsolidētie februāra realizācijas dati, trīs lielākie koncerna noieta tirgi ir Krievija, kur, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada februāri realizācijas apjoms ir pieaudzis par 15%, Latvija, kur šajā pat laika posmā realizācijas apjoms ir pieaudzis par 14%, un Baltkrievija ar 3% pieaugumu. No 10 lielākajiem noieta tirgiem samazinājums vērojams Lietuvā (par 43%), Kazahstānā (par 37%) un Uzbekistānā (par 6%). Visos citos galvenajos noieta tirgos februāra laikā ir panākts realizācijas apjomu pieaugums, būtiskas preču piegādes veiktas uz Japānu un Kanādu.

2019. gada divos mēnešos “Olainfarm” grupas lielākie noieta tirgi saglabājušies nemainīgi – Latvija (īpatsvars 27%), Krievija (26%), Baltkrievija (15%) un Ukraina (10%). Uzņēmuma lielāko tirdzniecības partneru vidū ir arī Kazahstāna, Uzbekistāna, Vācija, Nīderlande, Japāna, Kanāda un Polija. Straujākais pārdošanas pieaugums divu mēnešu laikā sasniegts Nīderlandē, kur realizēts par 190% vairāk nekā pērn šajā laikā, un Polijā, kur pārdošanas augušas par 45% attiecībā pret pērnā gada 2 mēnešiem. Par 39% augusi realizācija Krievijā, būtiskas piegādes veiktas arī Kanādas tirgum. No lielākajiem noieta tirgiem realizācijas samazinājums (par 7%) ir vērojams tikai Uzbekistānā

Nekonsolidētie dati – februāris un 2 mēneši

Pēc nekonsolidētajiem provizoriskajiem datiem AS “Olainfarm” februārī realizējusi produkciju par 8,7 miljoniem eiro, kas ir par 23% vairāk nekā pērn šai laikā. Pieaugumu galvenokārt ietekmēja apjomu palielināšanās Itālijā (par 420%), Krievijā (85%) un Uzbekistānā (par 23%). Relizācijas apjomu kritums bija vērojams Kazahstānā (par 44%), Vācijā (par 29%), Latvijā (par 7%) un Baltkrievijā (par 5%).

Nekonsolidētie divu mēnešu rezultāti liecina, ka AS “Olainfarm” realizējusi produkciju par vairāk nekā 18.6 miljoniem eiro, kas ir par 19% vairāk nekā pērn šai pašā laikā. Atskaites periodā ar plus zīmi strādājuši visi lielākie “Olainfarm” noieta tirgi, izņemot Uzbekistānu, kurā realizācija samazinājās par 7%. Divos mēnešos “Olainfarm” realizācija Turkmenistānā augusi par 437%, Nīderlandē par 190%, Krievijā par 41%.

Meitas uzņēmumu rezultāti – februāris un 2 mēneši

AS “Olainfarm” piederošā aptieku tīkla SIA “Latvijas aptieka” realizācija 2019. gada februārī pārsniedza 2.1 miljonus eiro, kas ir par 27% vairāk, kā iepriekšējā gada februarī. Šajā laikā darbojās 69 aptiekas. SIA “Silvanols” apgrozījums š.g. februārī sasniedza 0.58 miljonus eiro, kas ir teju tāds pats, kā 2018. gada februāra rezultāts. Elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāju SIA “Tonus Elast” un “Elast Medikl” realizācija 2019. gada februārī veidoja 0,7 miljonus eiro, kas par 8% pārsniedz pērnā gada februāra rezultātu, savukārt Veselības centru “Diamed” un “Olainmed” apgrozījums 0.24 miljonus eiro. Baltkrievijas meitasuzņēmums “NPK Biotest” februārī realizējis produkciju par 0,28 miljoniem eiro.

2019. gada 2 mēnešos AS “Olainfarm” piederošā aptieku tīkla SIA “Latvijas aptieka” realizācija sasniedza 4.5 miljonus eiro, kas ir par 21% vairāk nekā pērn. SIA “Silvanols” apgrozījums atskaites periodā veidoja 1,1 miljonu eiro, demonstrējot 6% pieaugumu pret pagājušā gada 2 mēnešiem. SIA “Tonus Elast” un “Elast Medikl” realizācija 2 mēnešos sasniedza 1,23 miljonu eiro, kas ir par 6% vairāk kā pērn. Veselības centru “Diamed” un “Olainmed” apgrozījums sasniedza 0,47 miljonus eiro, savukārt “NPK Biotest” 2 mēnešos realizēja produkciju par 0,55 miljoniem eiro.

Saskaņā ar AS “Olainfarm” budžetu, uzņēmuma nekonsolidētais apgrozījums 2019. gadā tiek plānots 99 miljonus eiro apmērā, savukārt konsolidētais apgrozījums – 133 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar šeit publicētajiem provizoriskajiem apgrozījuma rādītājiem 2019. gada 2 mēnešos ir sasniegti 19% no 2019. gadā plānotā nekonsolidētā apgrozījuma un 18% no gadā plānotā konsolidētā apgrozījuma.

AS “Olainfarm“ ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar vairāk nekā 45 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā. Kompānijas darbības pamatprincips ir ražot uzticamus un efektīvus augstākās kvalitātes produktus Latvijai un visai pasaulei. Šobrīd AS “Olainfarm“ produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 60 pasaules valstīm, tostarp Baltijas valstīm, Krieviju, citām NVS valstīm, Eiropu, Ziemeļameriku, Āzijas valstīm un Austrāliju.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru