Sēru vēsts: mūžībā aizgājis izteiksmīgs latviešu mūziķis

67 gadu vecumā, pēc vairāku mēnešu ilgas cīņas ar smagu slimību, mūžībā aizsaukts komponists Jānis Porietis (1953 – 2021), vēsta Latvijas Radio 3.

Jānis Porietis “nebija no daudzrakstītājiem, taču katra viņa kompozīcija, vai tā būtu “Noskaņa” klavierēm vai “Skice” flautai, “Pavasara akvarelis”, bērnu dziesmas, kas joprojām ir aktīvā mazāko dziedātāju repertuārā, vai skaņu ainas radiolugai “Uršulīte”, – līdzinās nostrādātām pērlītēm – izteiksmīgām, lakoniskām, vieglas rokas un gaišas domas radītām,” raksta LR3.

Lasi arī: VIDEO: Publicētas jaunas ziņas par pirms 10 gadus aizgājušo Mārtiņu Freimani

Jānis Porietis bijis arī Cēsu mūzikas vidusskolas direktors un politiķis, kā arī ilgus gadus strādājis par Radio skaņu režisoru, šo laiku novērtējot kā “visinteresantāko un saistošāko” savā biogrāfijā.

“Viņa vadībā tapis desmitiem un simtiem vērtīgu akadēmiskās un vieglās mūzikas ierakstu ar tādām atskaņotājmākslas leģendām kā Ilze Graubiņa, Inta un Māris Villeruši, pianiste Jautrīte Putniņa, Valdis Zariņš, Raimonds Pauls, Ivars Vīgners, Uldis Stabulnieks, grupa “Sīpoli”, “Knīpas un knauķi”… Tā varētu turpināt vēl ilgi,” atzīmē LR3. “Jāni interesēja dzīve visās tās izpausmēs: viņš bija aktīvs slēpotājs, lidaparāta pilots, sociāli aktīvs un ar lielisku humoru apveltīts kultūras cilvēks. Viņš sapņoja par kopīgu fotoizstādi ar savu vārda un uzvārda brāli – trompetistu Jāni Porieti un bija cerību pilns atgriezties no Vācijas atpakaļ mājās – Latvijā, kurai vienmēr piederējusi Jāņa Porieša sirds.”

SKUMJA ZIŅA

Februāra pēdējās dienas vakars mums nesis skumju ziņu – 67 gadu vecumā, pēc vairāku mēnešu ilgas cīņas ar…

Posted by Latvijas Radio 3 on Svētdiena, 2021. gada 28. februāris

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru