11 lietas, ko nedrīkst darīt, ja kaklā ir ķēdīte ar krustiņu

Citādi tas nenesīs nekādu labumu!

Ķēdīte ar krustiņu – tas ir kristiešu ticības simbols. Daudzi cilvēki to uzskata par rotu. Bet krustiņš – tas ir svēts priekšmets, pret kuru ir jāizturas ar lielu piesardzību.

Lūk, ko kategoriski nedrīkst darīt, ja kaklā ir ķēdīte ar krustiņu:

1) Pirkt dārgu vai pārāk masīvu krustu.

Ja jūs taisāties krustiņu nēsāt pastāvīgi, tad atsakaties no lielu vai pārāk dārgu krustiņu pirkšanas ar dārgakmeņiem. Tas ir jūsu personīgais amulets, kas nedrīkst piesaistīt lieku uzmanību un nedrīkst būt pamanāms.

Krustiņš – tā nav rota, ar kuru jālielās vai kas jāizliek vispārējai apskatei. Vēlams, lai tas ir neliela izmēra, jo tā būs ērtāk to nēsāt.

2) Pirkt krustiņu bez vajadzības.

Kristību laikā bērnam kaklā uzkarina krustiņu. Ar to pilnībā pietiek. Lai tas arī ir vienkāršs un necils, galvenais – kādu jēgu jūs tajā ieliekat.

Ja krustiņš ir pazaudēts vai ir bojāts, tad to var nomainīt, bet tas jādara tikai baznīcā.

3) Patstāvīgi svētīt krustiņu.

Krustiņš tiek svētīts īpašas ceremonijas laikā. Tas ir slepens. Pateicoties tam, krustiņš iegūst jēgu un milzīgu spēku, kļūst par aizsargu pret likstām un bēdām.

Nevajag krustiņu svētīt pašiem pat, ja jūs zināt visas vajadzīgās lūgšanas. Šo ceremoniju ir tiesības vadīt tikai iesvētītam mācītājam.

4) Nēsāt krustiņu virs apģērba.

Ne velti krustiņu dēvē par miesas – tas nozīmē, ka tam jāatrodas pēc iespējas tuvāk ķermenim. Tas ir ticības atribūts, un nevis rota. Mūsu senči nēsāja tādu apģērbu, kas krustiņu noslēpa. Nekādu dziļu izgriezumu.

Krustiņš virs apģērba – tas ir slikts stils, cenšanās piesaistīt uzmanību savai reliģijai, lielīšanās utt. Bet lielīšanās un tīksmināšanās par sevi ir baisi grēki.

5) Bez nepieciešamības noņemt krustiņu.

Krustiņš – tas ir amulets, tas zaudē savu spēku, kad nepieskaras cilvēka ķermenim. Nav ieteicams to noņemt bez īpaša iemesla. Pirms uzlikt krustiņu, noteikti ir jānoskaita lūgšana.

Mūsu senči pat pirts apmeklēšanas laikā centās nešķirties ar krustiņu, peldēšanās laikā izmantoja krustiņu no koka. Ar to nomainīja īsto, lai neapdedzinātos ar karstajiem tvaikiem.

6) Nēsāt krustiņu ķēdītē.

Mācītāji neaizliedz šādam mērķim izmantot ķēdīti. Tomēr ceremonijas laikā parasti krustiņu uzvelk auklā.

Vēlme nomainīt auklu ar ķēdīti – zelta, sudraba vai platīna – tiek uzskatīta par lepnuma un lielības izpausmi, un tas ir grēks.

Uz jūsu kakla nedrīkst būt nekā lieka, izņemot krustiņu. Amuletu vai kulonu nēsāšana ar zodiaka simboliem nav pieļaujama. Visas šīs lietas kristiešu baznīca aizliedz.

Krustiņš jānēsā tieši uz kakla. To nedrīkst izmantot kā auskaru, piestiprināt rokassprādzei vai likt naudasmakā.

8) Izmest sabojātu krustiņu.

Krustiņu nedrīkst izmest atkritumos pat, ja tas ir bojāts. Tas ir svēts priekšmets, viņa vieta nav izgāztuvē.

Ja bojājums ir nenozīmīgs, paši salabojiet krustiņu vai arī aiznesiet uz darbnīcu pie meistara. Ja krustiņš vairs nav nēsāšanai derīgs, tad aiznesiet to uz baznīcu un tur samainiet pret jaunu.

9) Nēsāt svešu krustiņu.

Ja jūs esat saņēmis krustiņu no tuva cilvēka – nekas traks. Baznīca neaizliedz dāvināt krustiņu, it sevišķi tam, kurš līdz šim tādu nav nēsājis.

Bet nevajag nēsāt krustiņu, kas ir atrasts uz ielas. Jo jūs nemaz nezināt, kurš šo krustiņu ir nēsājis, tam labāk vispār nepieskarties. Tas vienkārši ir sveša cilvēka krustiņš, un nav zināms – vai tas ir iesvētīts, vai nē.

10) Nēsāt krustiņu bez paplašinājuma.

Daži cilvēki uzskata, ka krustiņam nedrīkst būt paplašinātā forma, jo savādāk tas savam saimniekam piesaistīs nelaimes, un padarīs viņa dzīvi neciešamu.

Tomēr šīm bailēm nav pamata. Paplašinājums uz krustiņa ir upura simbols, kādu Jēzus Kristus ziedoja, lai glābtu cilvēci. Šajā tēlā nav nekā slikta.

11) Nēsāt neiesvētītu krustiņu.

Baznīca neaizliedz nēsāt neiesvētītu krustiņu. Jo pat divas sakrustotas svītras spēj pasargāt no nešķīstajiem spēkiem.

Tomēr krustiņš, virs kura nav veikts baznīcas rituāls, ir vien parasts rotājums, nekas vairāk. Bet rotājumam nav nekāda sakara ar ticību. Tāpēc labāk krustiņu tomēr iesvētīt.

Vai jūs ievērojat krustiņa nēsāšanas noteikumus?

avots: lifter.com.ua

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...
loading...

Pievienot komentāru