7 ārkārtīgi bīstamas kļūdas, kas var nopietni kaitēt jūsu spēkratam, turklāt tās pieļauj 95% auto īpašnieku

Lielākā daļa auto īpašnieku jebkādu auto tehnisko problēmu gadījumā steigšus dodas uz servisu. Taču kā lai izvairās no lielajiem rēķiniem sava auto remontā? Pavisam vienkārši: regulāri pārbaudiet sava auto stāvokli, nevis tikai tad, kad braucot kaut kas ir nokritis nost vai salūzis.

Jūs bieži redzat, ka auto īpašnieki pārbauda sava auto tehnisko stāvokli siltajā laikā? Tieši tā – šī parādība ir tik pat liels retums, kā sniegs vasaras vidū! Auto uzsildīšana pirms braukšanas ļauj iegūt motoram nepieciešamo darba temperatūru. Turklāt tukšgaitas režīmā tiek izlīdzināta visa siltuma padeve, eļļa nokļūst uz visām nepieciešamajām berzes virsmām utt.

Īsāk sakot, motors tiek sagatavots gaidāmajai slodzei bez jebkādām iespējām, ka tam darba laikā, nevienmērīgas enerģijas sadales dēļ, sāktos kaut kāda veida problēmas vai tehniskas dabas kaites tagad vai nākotnē. Arī hidrotransformatora transmisijas uzsildīšana pirms braukšanas (“D” režīmā, nospiežot bremžu pedāli) nāks tikai par labu jūsu auto.

Lieki pieminēt, ka lielākā daļa auto īpašnieku nepievērš īpaši lielu uzmanību transmisijas eļļu maiņai. Kamēr kārba neskan un negrab, tai uzmanību īpaši neviens nepievērš. Taču, piemēram, automātiskās pārnesumkārbas remonta speciālisti ne velti iesaka transmisijas šķidrumu mainīt ne retāk kā ik pa četriem gadiem – tas nepieciešams tādēļ, lai izvairītos no šīs detaļas nodiluma laikā radīto daļiņu uzkrāšanos tajā, kas var pēcāk radīt daudz nopietnākas problēmas. Ja šis punkts netiek ievērots, gala rezultātā iedzīvosieties ārkārtīgi dārgā pārnesuma kārbas remontā, it īpaši, ja jums ir automātiskā pārnesuma kārba.

Šķir nākošo lapu un lasi turpinājumu 

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru