Tirdzniecības centri paziņo KĀ tiks ielaisti cilvēki; vakcinētie un nevakcinētie

Lielākajā daļā gadījumu tirdzniecības centriem ir neiespējami sadalīt pircēju plūsmas vakcinētajos un nevakcinētajos, nodrošinot katrai plūsmai atsevišķu ieeju, sacīja Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags.

“Pirmās nepieciešamības veikali ir izvietoti dažādās vietās tirdzniecības centrā, tie nav piesaistīti konkrētām ieejām, un arī plūsmu norobežošana uz tiem ir pretrunā ar evakuācijas un ugunsdrošības prasībām. Tirdzniecības centra koplietošanas telpas faktiski ir kā iela, kurā atrodas dažādi veikali,” skaidroja Vanags, raksta nra.lv

LASI VĒL: Atklājas patiesība: šovu zvaigznes Gunāra dzīve bija citādāka, nekā viņš to centās pasniegt

Tādēļ NĪAA ir ierosinājusi Veselības ministrijai un Ekonomikas ministrijai, ka vakcinācijas sertifikātu kontrole būtu jāveic pie otrās nepieciešamības preču veikaliem, nevis pie tirdzniecības centra ieejas.

Vanags uzsvēra, ka, saglabājot nepārdomāto pieeju par plūsmu dalīšanu, liela daļa tirdzniecības centru būs spiesti visam tirdzniecības centram noteikt piekļūšanu tikai vakcinētām personām. Tas savukārt nozīmētu, ka, piemēram, pārtikas veikali vai aptiekas tirdzniecības centros nebūs pieejami nevakcinētām personām.

“Rezultātā nevakcinētās personas drūzmēsies mazajos pārtikas un citos veikalos ārpus tirdzniecības centriem, kur ir slikta ventilācijas un apmeklētāju izkliede, tādā veidā epidemioloģisko situāciju pasliktinot vēl vairāk,” apgalvoja Vanags, ziņo nra.lv

Arī vakcinācijas centrus tirdzniecības centros, kur patlaban vakcinējas 25% no tiem, kas vakcinējas, nāksies aizvērt, jo vakcinēties dodas nevakcinētas personas, piebilda Vanags.

Jau ziņots, ka personām, kas nav vakcinētas pret Covid-19 vai nav to pārslimojušas, turpmāk būs atļauta iepirkšanās tikai pirmās nepieciešamības veikalos, tādējādi liedzot iespēju apmeklēt, piemēram, lielveikalus, šonakt nolemts Krīzes vadības padome (KVP).

Lūk, kas būs pieejams nevakcinētajiem – lasi tālāk

COMMENTS

Pievienot komentāru