Atklāts, ar kādu risku jāsaskaras cilvēkiem, kuri izslimojuši ar Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā


Pētījumā, kas publicēts žurnālā “British Medical Journal”, atklāts, ka ikviens, kas izslimojis Covid-19 pēdējo sešu mēnešu laikā, ir pakļauts nāvējošu blakusparādību riskam, proti, vēl pusgadu pēc Covid-19 pārslimošanas ir paaugstināts plaušu embolijas un asins recekļu veidošanās risks, vēsta CNN.

 

Pētnieki no Zviedrijas atklājuši, ka trīs mēnešus pēc inficēšanās ar Covid-19, pastāv dziļo vēnu trombozes risks, bet sešus mēnešus asins recekļu veidošanās risks plaušās.

Pētījums kalpo, kā papildus pierādījums tam, cik būtiska ir vakcinācija pret Covid-19. Tāpat pētnieki uzsver, ka nāvējošo blakusparādību risks nav atkarīgs no slimības gaitas smaguma pakāpes. Secināts, ka vairākiem Covid-19 pacientiem ar viegliem simptomiem, atklāta dziļo vēnu tromboze. Jāpiebilst, ka pētījumā galvenokārt analizēti tie pacienti, kuri slimojuši ar Covid-19 omikrona paveidu.

 

“Mūsu atklājumi neapšaubāmi apstiprina trombozes profilakses nozīmīgumu, lai izvairītos no trombotiskiem gadījumiem, īpaši augsta riska pacientiem, un pastiprina vakcinācijas pret Covid-19 nozīmi,” uzsvēra pētnieki.

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

COMMENTS

Pievienot komentāru