Kāpēc medus burkā veidojas baltas putas un ko tas nozīmē. Tev jāzina, lai tev “neiesmērētu” viltotu mēslu

Slavenais Alana Milna grāmatas varonis Vinnijs Pūks bija vienkārši sajūsmā par medu, kas vieno viņu ar daudziem reālajiem saldummīļiem, kam patīk šis viskozais kārums. Atšķirībā no vairuma saldo ēdienu, medus ir ārkārtīgi veselīgs, tamdēļ pēc tā vienmēr ir liels pieprasījums.

Nopērkot medu, pēc kāda laika tu, visticamāk, pamanīsi, ka burkā ir parādījušās baltas putas. Daudzi nesaprot, ko tas nozīmē – vai viņiem tiešām ir “iesmērēts” bojāts produkts? Tomēr iemesla uztraukumam nav – tieši otrādi. Tūlīt mēs visu paskaidrosim.

Šīs putas ir medus glikoze, un to izdalīšanās liecina, ka medus nav termiski apstrādāts. Citiem vārdiem sakot, putas apstiprina, ka esi iegādājies dabīgu produktu.

Putu izdalīšanās ātrums ir atkarīgs no glikozes un fruktozes daudzuma pašā medū. Starp citu, tās ir arī ļoti garšīgas un veselīgas. Tomēr, veicot pirkumu, mums nav iespējas gaidīt, kamēr parādīsies putas; ir arī citi veidi, kā pārbaudīt medus dabīgumu.

Pirmais paņēmiens. Tu vari iemērkt medū sakarsētu stiepli, ja produkts pie tās pielīp – tu esi iegādājāties sliktu medu. Ja stieple paliek tīra – tātad medus ir dabīgs.

Otrais paņēmiens. Ja tev šķiet, ka medum ir pievienota ciete, atšķaidi pāris karotes produkta ar ūdeni un pievieno pāris pilienus joda. Ja maisījums kļūst zils, medum ir pievienota ciete.

Un visbeidzot – trešais paņēmiens. Dabīgs medus nedeg, nekūst un nemaina krāsu augstas temperatūras iedarbībā. Lai par to pārliecinātos, tu vari uzpilināt nedaudz medus uz papīra lapas un aizdedzināt, degs tikai papīrs ap to. Tomēr ir viena nianse: ja medus iegūst brūnganu nokrāsu, bites barotas ar cukura sīrupu.

Lasi vēl: Nāve pudelītē – tik daudzi cilvēki dienu no dienas izmanto šo līdzekli, neapzinoties, ka tas lēnām viņus nogalina!

Ir arī veids, kā noteikt medus kvalitāti iegādes brīdī. Produktam ir jāsatur apmēram 17–20% ūdens, kas nozīmē, ka tam jābūt ļoti biezam. Pārlejot medu no viena trauka otrā, var viegli novērtēt tā blīvumu.

Un beigās vēl viens mazs padoms: pirmo reizi labāk ir nopirkt nelielu burciņu, mājās pārbaudīt medu un tad meklēt citu pārdevēju vai atgriezties pie esošā, lai iegādātos lielāku medus porciju.

Padalies ar šo rakstu, iespējams tavam draugam noderēs šī informācija!

Avots: ofigenno.com

COMMENTS

Pievienot komentāru